У БЕРЛІНІ ВСІ ДАХИ БУДІВЕЛЬ ОБЛАШТУЮТЬ СОНЯЧНИМИ ПАНЕЛЯМИ

berlin

Сенат Берліна схвалив 2 березня проєкт місцевого закону про сонячну енергію (Solargesetz). Раніше 18 лютого 2021 року він був схвалений Радою керівників муніципалітетів. Тепер законопроєкт буде переданий в Палату представників для обговорення та остаточного затвердження.

Берлін хоче «більш ефективно використовувати великий сонячний потенціал», щоб забезпечувати 25 відсотків потреб столиці в електроенергії за допомогою сонячної енергії не пізніше 2050 року.

Така мета була сформульована в Плані заходів з розвитку сонячної енергетики в столиці ФРН «Masterplan Solarcity», затвердженому торік. Було підраховано, що для досягнення цієї мети буде потрібно 4,4 ГВт сонячних електростанцій.

Закон наказує, що на дахах новобудов, а також існуючих будівель, покрівля яких підлягає реконструкції, повинні бути встановлені фотоелектричні генеруючі установки. Вимога поширюється на покрівлі площею понад 50 метрів, як повідомляє buduemo.com.

Під сонячні електростанції має бути відведено не менше 30% загальної площі покрівлі новобудов і не менше 30% чистої (нетто) площі покрівлі наявних будівель. Однак для існуючих будівель встановлена потужність не повинна перевищувати трьох кіловат для житлових будинків з максимум двома квартирами та шести кіловатів для житлових будинків з більш ніж двома квартирами та нежитлових будівель. Це гарантує, що інші варіанти використання даху залишаться можливими. Великі зелені дахи також можна легко комбінувати з фотоелектричними системами, відзначається у заяві.

Закон про сонячну енергію передбачає виключення, наприклад, якщо дах виходить на північ або якщо технічно неможливо встановити систему. Замість фотоелектричних установок на даху також можуть бути побудовані покрівельні сонячні теплові системи або фасадні фотоелектричні.

Закон почне діяти з 1 січня 2023 року.